İzostil, 2003 yılından başlayarak dinamik organizasyon yapısıyla kaliteli hizmet sunarak müşteri memnuniyetini önceleyen,
kısa zamanda malzeme ve hizmet teslimini kendine ilke edinmiş bir anlayış içerisinde sektöründe hizmet vermeye başlamıştır.

Sektöründe öncü olan üretici markaların bayisi olarak müşterilerine hizmet veren İzostil, stok sahasına ve insan kaynağına yaptığı yatırımla sektöründe öncü firmalar arasında yer almaktadır.

2011 yılına kadar sadece Kocaeli bölgesine hizmet verirken, 2011 yılı sonrasında hizmet verdiği bölgeleri ve alt bayi sayısını her yıl arttırmıştır. Bugün Pendik, Tuzla, Gebze, Yalova, Orhangazi, Bolu, Düzce, Ereğli, Zonguldak, Sakarya ve Kocaeli bölgelerinde 500'e yakın alt bayisine hizmet vermeye devam etmektedir.

Sürekli ve sürdürülebilir büyüme anlayışı ile 2012 yılında Derince Şubesini faaliyete geçirmiştir.

Artan ve sürekli gelişen bayi yapısının gerektirdiği lojistik ihtiyaçlar neticesinde 2015 yılı sonunda halen hizmet verdiği 2.300 m³ depolama kapasitesine sahip yeni tesislerine geçmiştir.

Sektöründe gerçekleşen yenilikleri takip ederek, alanında uzman kadrosu ile müşterilerini “Doğru Detay, Doğru Malzeme ve Doğru Uygulamalarla” buluşturmayı hedefleyen İzostil; kalite, hız ve müşteri memnuniyetini gözeterek hizmet anlayışını sürdürmeyi hedeflemekte ve bu doğrultuda gerekli aksiyonları almaya devam etmektedir.

Distribütör Bayisi olduğu Hekimpor, Yalteks, Knauf, İzocam, Koster, Teknoyapı ve fabrika bayisi olduğu Promast, Yiğitsan, Sarpet, Çağ Çelik, Onat Alçı gibi sektörün önde gelen üreticilerinin de takdirlerini aldığı ödüllerle desteklemiştir.

İzostil'in aldığı ödüllerden bazıları şunlardır;
* Hekimpor EPS Türkiye Birinciliği,
* Yalteks Shingle Türkiye Birinciliği,
* İzocam EPS Türkiye üçüncülüğü.